Vánoční jarmark pro dobrou věc 2018

skupinacez 227x186 cztransp

Letos se na Hukvaldech, v místní části Horní Sklenov, opět konal v pořadí již VII. ročník Vánočního jarmarku pro dobrou věc, jako tradičně předposlední sobotu v listopadu. Tentokrát vyšel na státní svátek 17. 11. 2018 a jeho organizace se ujal místní spolek Nezávislých vesnických žen Hukvaldy, který vznikl před 12 lety a který si na letošní akci připravil pár inovací a vylepšováků.

Hlavním cílem této veřejnosti už poměrně dobře známé akce bylo věnovat celý její výtěžek Základní škole a Mateřské škole Leoše Janáčka na Hukvaldech a Dětskému oddělení frýdecko-místecké nemocnice. Každý rok se jarmark snažíme rozšiřovat a uspokojit tak co nejvíce návštěvníků. Během celého dne si hosté mohli u stánků podél točny směrem k Penzionu Roubenka a nově i dále na „horním“ náměstíčku zakoupit krásné rukodělné výrobky od keramiky přes dekorační textil, háčkované ozdoby a hračky, perníkové baňky, věnce, mýdla, bižuterii, kovářské výrobky i šité tašky a produkty z levandule a medu. K jídlu se podávala domácí zelňačka, gulášovka, guláš, nově kuřecí steaky, klobásky, smažily se domácí bramboráky, v Toulavé pekárně se připravovalo několik druhů chlebových placek, ve stánku s keramikou U Kočků se opět opékaly výborné topinky s česnekem. V jedné části areálu byl postaven párty stan s lavicemi, kde se dalo poobědvat, posedět, popovídat si nebo si odpočinout. Návštěvníci měli možnost zakoupit si domácí uzeniny, paštiky, sýry, výborný kváskový chléb s pomazánkami, proslulé hornosklenovské preclíky, pražené oříšky, slané pečivo, domácí zákusky, které pekly maminky dětí ze Základní školy či svařák a medovinu na zahřátí.

Pro děti byla u Roubenky otevřena tvořivá dílna, kde si pod vedením uměleckého kováře Jindřicha Veselého vlastnoručně ukovaly drobné dárky. Kromě toho měly děti u vstupu také možnost nechat si namalovat na obličej obrázek nebo si samy vymalovat polštářek. A jako již tradičně byl k dispozici i starodávný kolotoč. Dospělí si mohli nechat vyložit karty a určit karmu u paní Bronislavy Havlové. Celou atmosféru pak doplňovala hudba kapel ŘEHOLE, PPL acustic a samozřejmě nesmíme zapomenout na partu Mikuláše s Čertem.

I přes ranní mrazivé počasí později vykouklo sluníčko a celý den nám krásně prohřálo, díky tomu také přišla velká spousta lidí, místních i těch z daleka, z čehož máme velkou radost a velmi si toho vážíme. Celková tržba z celé akce činila 153.505,- Kč (vstupné, prodej svařáku, polévek, guláše, bramboráků, kávy a čaje, zákusků, tržba z kartárny a pronájem za stánky), od ní byly odečteny celkové náklady 63.276,- Kč (nákup potravin a alkoholu, obalových materiálů, pronájem kolotoče, hudba, mzda za postavení stánků, grafika, plakáty a tisk). Celkový zisk tak činil 90.229,- Kč. Protože se vybralo opravdu hodně peněz, rozhodl se pořádající Spolek nezávislých vesnických žen Hukvaldy přispět i na jiné „dětské“ projekty v rámci obce Hukvaldy. Částka 50.000,- byla věnována Základní škole Leoše Janáčka na Hukvaldech k vybavení tříd, za 5.000,- nakoupíme deskové a stolní hry Dětskému oddělení nemocnice ve Frýdku-Místku, 2 x 10.000,- půjde do kroužku malých fotbalistů pod vedením Jiřího Matuly a nově vzniklému skautskému kroužku Petra Červinky. Dalších 9.000,- jsme rovným dílem rozdělili třem dětským uskupením našich dobrovolných hasičských sborů (1x do SDH Rychaltice a oběma dětským skupinám pod SDH Hukvaldy). Poslední částku 6.000,- Kč jsme věnovali knihovně Hukvaldy na nákup nových publikací.

Za celý tým Vánočního jarmarku pro dobrou věc 2018 bychom chtěli srdečně poděkovat všem, kteří nás podpořili, pomohli, přišli či nám jen drželi palce. Jmenovitě našim sponzorům – obci Hukvaldy a firmám ČEZ, a. s., Finanční servis, Interiéry jinak, Ráj na zemi Hukvaldy, RazitkoNaPockani.com, Minipivovaru Hukvaldy, Hospůdce Na Koupališti, dále celému organizačnímu týmu, který tvořila děvčata ze Spolku nezávislých vesnických žen a jejich manželé a přátelé - Tereza a Zbyšek Bartulcovi, Michaela Vytrvalová, Ivana Hrčková, Renáta a Libor Kollerovi, Helena a Martin Kubešovi, Roman Ritter, Miriam, Ivoš a Petr Gřesovi, Jiří Matula, Eva Kalusová, Jana Petraturová, Broňka a Petr Havlovi, Karla Matulová, Martin Rašík, Jakub Boháč, Ida Klosíková, Petra a Bruno Schwarzbachovi, Renáta Šprlová a Monika Danielová, Eva Bílá, Petr Červinka, Aleš Drlík, Šárka Szijjartó, BáraUhýrková Černá a Lucie Lehofer. A veliké díky všem babičkám, maminkám a jejich dětem za dodání pečiva a cukroví. Děkujeme a moc si vaší pomoci vážíme. Těšíme se na Vás zase za rok v sobotu 16. listopadu 2019!

Za Spolek nezávislých vesnických žen a celý tým organizátorů Vánočního jarmarku pro dobrou věc
Michaela Hrčková

2018jarmark001 2018jarmark002 2018jarmark003 2018jarmark004 2018jarmark005 2018jarmark006 2018jarmark007 2018jarmark008 2018jarmark010 2018jarmark012 2018jarmark009 2018jarmark011 2018jarmark013 2018jarmark014 2018jarmark015 2018jarmark016

IKban 2b GIF

Kalendář kulturních akcí

Prosinec 2019
po út st čt so ne

Videogalerie

Lašská brána Beskyd

logos1logos2

Stáhněte si zdarma aplikaci do mobilu


TOP
×
csendejapl