Turistické informační centrum – spokojený návštěvník

logo ms

Také v letošním roce jsme požádali o dotaci z Moravskoslezského kraje na podporu činnosti informačních center.

Cílovou skupinou, která může využívat výsledky projektu jsou místní občané, žáci Základní školy a Mateřské školy Leoše Janáčka Hukvaldy, žáci a studenti ostatních škol, kteří jezdí na Hukvaldy na výlety, turisté a návštěvníci z okolních měst v rámci Lašské brány a celého Moravskoslezského kraje i České republiky.

Hukvaldy také hojně navštěvují zahraniční turisté nejen ze sousedních zemí, ale i z celého světa hlavně kvůli hudebnímu skladateli Leoši Janáčkovi, ale také navštěvují hrad Hukvaldy, oboru, naučné stezky, Památník Leoše Janáčka, Muzeum Tropik, Golf Hukvaldy.

Díky finanční podpoře došlo ke zlepšení poskytování informací propojením webu TIC Hukvaldy s webovými stránkami Lašské brány Beskyd a tím se zlepšila vzájemná výměna dat o kulturních, sportovních i společenských akcích.

Důležitou součástí bylo pořízení kovové informační tabule sloužící k upozornění návštěvníků na objekt Informačního centra a na akce pořádané nejen v této budově, protože budova TIC Hukvaldy je mimo hlavní trasu turistů a často je i přes několik označení přehlédnuta. Umístění tabule u vstupu do obory přiláká do TIC více návštěvníků.

Předmětem žádosti bylo také pořízení dronu a nového fotoaparátiu pro vznik propagačních klipů o obci a okolí a tím se zlepší podklady pro tvorbu videí a fotografií obce, hradu, akcí a dalších turistických cílů pro rozvoj a podporu turismu. Vzniklá videa a fotografie budou umísťována na webových stránkách www.ic-hukvaldy.cz a www.hukvaldy.eu.

Součástí žádosti o finanční prostředky je proplacení ročního poplatku A.T.I.C. za 2 500 Kč. Celkové náklady činily 88 070,- Kč, dotace z Moravskoslezskéhokraje 65 000,- Kč.

IKban 2b GIF

Kalendář kulturních akcí

Srpen 2019
po út st čt so ne

Lašská brána Beskyd

logos1logos2

Stáhněte si zdarma aplikaci do mobilu


TOP
×
csendejapl