V pondělí 24. dubna 2017 byla provedena reorganizace a modernizace OIIS Hukvaldy

Po této modernizaci byly spuštěny některé nové služby, u internetu nový rychlejší tarif, u kabelové televize tématické programové balíčky. Pro uživatele nabízíme odpovědi na několik nejčastějších otázek.

Musím si koupit nový modem?

Pouze v případě, že máte tarif FIRMA a chcete vyšší rychlost než doposud.
Stávající modemy mají maximální přenosovou rychlost pro download (stahování - směrem k uživateli) 30 Mbps. Pokud tedy využíváte některý z nižších tarifů, nový modem pro vás nebude mít smysl. U tarifu FIRMA bude rychlost se stávajícím modemem stejná jako dosud, s novým modemem se download zvýší na 50 Mbps. Tento typ zvládá rychlost až 200 Mbps, pokud by tedy někdo měl zájem o připojení rychlostí nad 50 Mbps, bude možné dohodnout individuální smlouvu.

Modemy DOCSIS 3.0 budou montovat a přenosové parametry měřit pracovníci firmy 4M Rožnov za cenu 1 150,- Kč* (modem) + 315,- Kč* (instalace, měření) = 1 465,- Kč*.
Modem si můžete objednat na webových stránkách www.4mroznov.cz.

Tabulka rychlostí

Tarif  Cena za měsíc*  Rychlost stávající
do 24. 4. 2017 [Mbps]
Nová rychlost
od 24. 4. 2017 [Mbps]
START 100,- 3 / 0,5 6 / 0,5
MINI 190,- 6 / 0,5 12 / 2
PROFI 290,- 12 / 2 25 / 2
FIRMA 390,- 30 / 2 30 / 2
FIRMA ED 3.0 390,- 30 / 2 50 / 5

Musím si koupit dekódovací CA modul?

Pouze v případě, že budete chtít sledovat doplňkové balíčky programů.
Dosud bylo možné přijímat programy HBO a Cinemax (nově pod názvem FILM1 za 260,- Kč* měsíčně). Tento systém se nemění, bude rozšířen o další balíčky - SPORT za 100,- Kč* měsíčně, FILM2 za 120,- Kč* měsíčně. Již zakoupené CA moduly bude možné používat i po modernizaci.

Programové balíčky jsou vysílány v DVB-C. Pokud vaše televize toto vysílání neumí přijímat, můžete si koupit DVB-C set-top box. Set-top boxy si můžete koupit na pokladně OÚ Hukvaldy za 2 200,- Kč*. CA modul se pak vloží do set-top boxu.

Za druhý a každý další CA modul se účtuje uživateli poplatek 20,- Kč* měsíčně.

Jak si můžu TV balíčky objednat?

osobně na pokladně OÚ Hukvaldy.
Stejně jako u všech ostatních služeb, je potřeba podepsat smlouvu a zaplatit na zvolené období. Zde také můžete koupit CA modul, cena je 990,- Kč*. Jednotlivé programové balíčky je možné kombinovat, aktivovány budou po zaplacení.

Co když už nechci TV balíčky sledovat?

Balíčky je možné deaktivovat, stačí telefonem (tel. č. 775 865 181), nebo e-mailem (Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.). CA modul vám zůstává, můžete ho použít pro případné objednání balíčků v budoucnosti.

Jaký je rozdíl mezi analogovým, DVB-T a DVB-C vysíláním?

  • analogové vysílání je nejstarší způsob šíření programů. Kabelová televize je poslední zdoj tohoto vysílání, je zachováváno pro uživatele, kteří mají starý televizor a nechtějí si kupovat nový, případně set-top box.
  • DVB-T (terestrické) vysílání je šířeno pomocí telvizních vysílačů, je možné ho přijímat na anténu. Do kabelové televize OIIS Hukvaldy jsou 4 multiplexy zařazeny pro uživatele, jejichž televizory nezvládají příjem DVB-C.
  • DVB-C (kabelové) vysílání je určeno pro kabelové rozvody. Je v něm vysílán nejvyšší počet programů, včetně programů ve vysokém rozlišení (HD).

* Všechny uvedné ceny jsou včetně DPH 21%.

IKban 2b GIF

Kalendář kulturních akcí

Srpen 2019
po út st čt so ne

Lašská brána Beskyd

logos1logos2

Stáhněte si zdarma aplikaci do mobilu


TOP
×
csendejapl