Klikněte pro přečtení označeného textu! Vážení občané, - v pondělí nám byla doručena první dávka vakcíny na očkování proti Covid 19 od firmy Astra Zeneca. Zároveň se v mediích objevily zprávy o tom, že řada evropských států pozastavuje očkování touto vakcínou. Důvodem je výskyt závažných poruch srážlivosti krve u několika pacientů, zatím bez přímé souvislosti s podanou vakcínou. Na včerejším semináři Sdružení praktických lékařů se toto projednávalo. Astrou Zeneca bylo očkováno v Evropě a Velké Británii již 17 milionů obyvatel, Evropská léková komise (ELK) považuje dále vakcinu za bezpečnou, ale bude ještě případy pacientů s poruchou srážlivosti prošetřovat. Ve čtvrtek má vydat závazné rozhodnutí o dalším postupu očkování touto vakcínou. Rozhodla jsem se vyčkat do čtvrtečního vyjádření ELK. Pokud vyhodnotí očkování vakcínou Astra Zeneca jako bezpečené, začneme očkovat příští týden. Pacientům, kteří byli objednáni k očkováni na 17. března se omlouvám, budou pozvání v prvním možném termínu. MUDr. Marcela Chalupová

Vážení občané,
v pondělí nám byla doručena první dávka vakcíny na očkování proti Covid 19 od firmy Astra Zeneca.

Zároveň se v mediích objevily zprávy o tom, že řada evropských států pozastavuje očkování touto vakcínou. Důvodem je výskyt závažných poruch srážlivosti krve u několika pacientů, zatím bez přímé souvislosti s podanou vakcínou. Na včerejším semináři Sdružení praktických lékařů se toto projednávalo.

Astrou Zeneca bylo očkováno v Evropě a Velké Británii již 17 milionů obyvatel, Evropská léková komise (ELK) považuje dále vakcinu za bezpečnou, ale bude ještě případy pacientů s poruchou srážlivosti prošetřovat. Ve čtvrtek má vydat závazné rozhodnutí o dalším postupu očkování touto vakcínou.

Rozhodla jsem se vyčkat do čtvrtečního vyjádření ELK. Pokud vyhodnotí očkování vakcínou Astra Zeneca jako bezpečené, začneme očkovat příští týden.

Pacientům, kteří byli objednáni k očkováni na 17. března se omlouvám, budou pozvání v prvním možném termínu.

MUDr. Marcela Chalupová

mr banner 336x280 white

Kalendář kulturních akcí

Duben 2021
po út st čt so ne

Videogalerie

  • Celou videogalerii naleznete ZDE

Lašská brána Beskyd

logos1logos2

Stáhněte si zdarma aplikaci do mobilu


TOP
×
csendejapl
Klikněte pro přečtení označeného textu!