Klikněte pro přečtení označeného textu! MHF Leoše Janáčka zve na koncert Adama Plachetky v živém online přenosu a rozhlasovém záznamu I přes všechna omezení, která neumožňují konání koncertů za účasti diváků, dorazí do Ostravy na Mezinárodní hudební festival Leoše Janáčka sólista Metropolitní opery v New Yorku Adam Plachetka. Za doprovodu Czech Ensemble Baroque poodkryje v Evangelickém Kristově kostele v Ostravě 29. listopadu tajemství legendy o vztahu dvou rivalů Mozarta a Salieriho. Koncert se uskuteční bez osobní přítomnosti posluchačů – ti jej mohou sledovat v živém přenosu na webových i FB stránkách festivalu. Koncert také zaznamenají mikrofony Českého rozhlasu, který pak ze záznamu koncert odvysílá na druhý svátek vánoční, 26. prosince. Dále Český rozhlas, rovněž bez účasti posluchačů, natočí ludgeřovický varhanní koncert Filipa Šmerdy, houslistky Alžběty Stračinové a mladé ostravské sopranistky Barbory Jiráskové. Z důvodu nařízení vlády ČR a ústředního krizového štábu je festivalová produkce nucena upustit od realizace dalších plánovaných koncertů v rámci cyklu Festivalový podzim. „Covid-19 zhatil většinu plánů MHF Leoše Janáčka pro letošní rok. Nicméně podpora posluchačů a všech festivalových partnerů byla v tomto těžkém období pro organizátory velkou vzpruhou, za kterou upřímně děkují. I díky jí jsme již mohli připravit atraktivní program příštího festivalového ročníku, který se uskuteční od 27. května do 1. července 2021 a bude plný velkých, převážně symfonických koncertů. Nyní ale srdečně zvu na živý přenos koncertu Adama Plachetky, který i přes to, že byl zcela vyprodán, nabídneme alespoň online a to 29. listopadu od 19:00 hodin a poté také 26. prosince od 12:00 hodin ve vysílání Českého rozhlasu, který je naším generálním mediálním partnerem. Na sdílení mimořádné atmosféry koncertu se bude podílet Jiří Vejvoda." Jaromír Javůrek, ředitel MHF Leoše Janáčka ADAM PLACHETKA - PĚVECKÝ KONCERT MOLIERI ANEB VELCÍ RIVALOVÉ MOZART A SALIERI Živý online přenos: na www.mhflj.cz a na festivalovém FB / 29. 11. 2020 od 19.00 hodin Rozhlasový záznam: Český rozhlas Vltava / 26. 12. 2020 od 12.00 hodin Sólista Metropolitní opery v New Yorku a stálý host Státní opery ve Vídni Adam Plachetka se vrací na Janáčkův festival, aby za doprovodu Czech Ensemble Baroque poodkryl tajemství legendy o vztahu dvou rivalů na vídeňském císařském dvoře Mozarta a Salieriho. Uváděné Salieriho árie zaznějí v Ostravě vůbec poprvé. „Velmi mě těší, že se festivalu Leoše Janáčka povedlo, navzdory všemu, domluvit alespoň přenos a záznam našeho koncertu. Pochopitelně bychom raději hráli pro živé publikum, ale v současné době bude malým zázrakem i odehrání programu pro kamery a rozhlasový záznam. Věřím, že všechno vyjde a těším se na viděnou a slyšenou z Ostravy,“ dodává Adam Plachetka. Účinkující: Adam Plachetka – bas Czech Ensemble Baroque Roman Válek – dirigent Jiří Vejvoda – úvodní slovo

MHF Leoše Janáčka zve na koncert Adama Plachetky v živém online přenosu a rozhlasovém záznamu

I přes všechna omezení, která neumožňují konání koncertů za účasti diváků, dorazí do Ostravy na Mezinárodní hudební festival Leoše Janáčka sólista Metropolitní opery v New Yorku Adam Plachetka. Za doprovodu Czech Ensemble Baroque poodkryje v Evangelickém Kristově kostele v Ostravě 29. listopadu tajemství legendy o vztahu dvou rivalů Mozarta a Salieriho. Koncert se uskuteční bez osobní přítomnosti posluchačů – ti jej mohou sledovat v živém přenosu na webových i FB stránkách festivalu. Koncert také zaznamenají mikrofony Českého rozhlasu, který pak ze záznamu koncert odvysílá na druhý svátek vánoční, 26. prosince.

Dále Český rozhlas, rovněž bez účasti posluchačů, natočí ludgeřovický varhanní koncert Filipa Šmerdy, houslistky Alžběty Stračinové a mladé ostravské sopranistky Barbory Jiráskové. Z důvodu nařízení vlády ČR a ústředního krizového štábu je festivalová produkce nucena upustit od realizace dalších plánovaných koncertů v rámci cyklu Festivalový podzim. „Covid-19 zhatil většinu plánů MHF Leoše Janáčka pro letošní rok. Nicméně podpora posluchačů a všech festivalových partnerů byla v tomto těžkém období pro organizátory velkou vzpruhou, za kterou upřímně děkují. I díky jí jsme již mohli připravit atraktivní program příštího festivalového ročníku, který se uskuteční od 27. května do 1. července 2021 a bude plný velkých, převážně symfonických koncertů. Nyní ale srdečně zvu na živý přenos koncertu Adama Plachetky, který i přes to, že byl zcela vyprodán, nabídneme alespoň online a to 29. listopadu od 19:00 hodin a poté také 26. prosince od 12:00 hodin ve vysílání Českého rozhlasu, který je naším generálním mediálním partnerem. Na sdílení mimořádné atmosféry koncertu se bude podílet Jiří Vejvoda."

Jaromír Javůrek, ředitel MHF Leoše Janáčka

ADAM PLACHETKA
PĚVECKÝ KONCERT MOLIERI ANEB VELCÍ RIVALOVÉ MOZART A SALIERI

Živý online přenos: na www.mhflj.cz a na festivalovém FB / 29. 11. 2020 od 19.00 hodin Rozhlasový záznam: Český rozhlas Vltava / 26. 12. 2020 od 12.00 hodin

Sólista Metropolitní opery v New Yorku a stálý host Státní opery ve Vídni Adam Plachetka se vrací na Janáčkův festival, aby za doprovodu Czech Ensemble Baroque poodkryl tajemství legendy o vztahu dvou rivalů na vídeňském císařském dvoře Mozarta a Salieriho. Uváděné Salieriho árie zaznějí v Ostravě vůbec poprvé. „Velmi mě těší, že se festivalu Leoše Janáčka povedlo, navzdory všemu, domluvit alespoň přenos a záznam našeho koncertu. Pochopitelně bychom raději hráli pro živé publikum, ale v současné době bude malým zázrakem i odehrání programu pro kamery a rozhlasový záznam. Věřím, že všechno vyjde a těším se na viděnou a slyšenou z Ostravy,“ dodává Adam Plachetka.

Účinkující:

  • Adam Plachetka – bas
  • Czech Ensemble Baroque
  • Roman Válek – dirigent
  • Jiří Vejvoda – úvodní slovo

IKban 2b GIF

Kalendář kulturních akcí

Listopad 2020
po út st čt so ne

Videogalerie

  • Celou videogalerii naleznete ZDE

Lašská brána Beskyd

logos1logos2

Stáhněte si zdarma aplikaci do mobilu


TOP
×
csendejapl
Klikněte pro přečtení označeného textu!