Klikněte pro přečtení označeného textu! Dnešním dnem KHS Moravskoslezského kraje vyhlašuje nové mimořádné opatření v souvislosti s výskytem onemocnění Covid 19 na území Moravskoslezského kraje. Opatření obsahuje celkem 20 bodů, které lze rozdělit do několika základních okruhů: Opatření na ochranu rizikových skupin obyvatel zahrnují opatření ve zdravotnických zařízeních a zařízeních sociálních služeb, kterým kromě zpřísnění režimu pro návštěvy nařizuje preventivní testování nových pacientů a klientů s cílem zamezit zavlečení nákazy do těchto zařízení. Omezení shromažďování osob ve venkovních i vnitřních prostorách na max. 100 osob. Omezení rekreačních a zotavovacích aktivi, které zahrnuje opatření, která musí zajistit provozovatelé zotavovacích akcí, provozovatelé koupališť a vnitřních sportovišť. Omezení provozu stravovacích služeb, které spočívá v časovém omezení provozu od 8:00 do 23:00, a dále v nutnosti zajistit omezený počet osob u jednoho stolu, dostatečné rozestupy a pravidelnou desinfekci inventáře a možnost desinfekce pro návštěvníky. Obnovení povinnosti nosit ochranu dýchacích cest a to ve všech vnitřních prostorách staveb mimo bydliště a v hromadné dopravě. Opatření vůči zaměstnavatelům, která mají za cíl minimalizaci kontaktů mezi pracovníky na směně, mezi zaměstnanci v jednotlivých směnách, provádění desinfekce na pracovištích. Provádění zvýšené frekvence desinfekce veřejných prostor, jako jsou například zastávky MHD, veřejné odpočinkové prostory, dětská hřiště a vstupy do veřejných budov a objektů občanské vybavenosti. Provozovatelé maloobchodních prodejen jsou povinni zajistit pravidelné provádění desinfekce nákupních vozíků a úchopových ploch (zábradlí, kliky, madla). - Přílohy: Mimořádné opatření Krajské hygienické stanice Moravskoslezského kraje č. 15/2020  

Dnešním dnem KHS Moravskoslezského kraje vyhlašuje nové mimořádné opatření v souvislosti s výskytem onemocnění Covid 19 na území Moravskoslezského kraje.

Opatření obsahuje celkem 20 bodů, které lze rozdělit do několika základních okruhů:

  • Opatření na ochranu rizikových skupin obyvatel zahrnují opatření ve zdravotnických zařízeních a zařízeních sociálních služeb, kterým kromě zpřísnění režimu pro návštěvy nařizuje preventivní testování nových pacientů a klientů s cílem zamezit zavlečení nákazy do těchto zařízení.
  • Omezení shromažďování osob ve venkovních i vnitřních prostorách na max. 100 osob.
  • Omezení rekreačních a zotavovacích aktivi, které zahrnuje opatření, která musí zajistit provozovatelé zotavovacích akcí, provozovatelé koupališť a vnitřních sportovišť.
  • Omezení provozu stravovacích služeb, které spočívá v časovém omezení provozu od 8:00 do 23:00, a dále v nutnosti zajistit omezený počet osob u jednoho stolu, dostatečné rozestupy a pravidelnou desinfekci inventáře a možnost desinfekce pro návštěvníky.
  • Obnovení povinnosti nosit ochranu dýchacích cest a to ve všech vnitřních prostorách staveb mimo bydliště a v hromadné dopravě.
  • Opatření vůči zaměstnavatelům, která mají za cíl minimalizaci kontaktů mezi pracovníky na směně, mezi zaměstnanci v jednotlivých směnách, provádění desinfekce na pracovištích.
  • Provádění zvýšené frekvence desinfekce veřejných prostor, jako jsou například zastávky MHD, veřejné odpočinkové prostory, dětská hřiště a vstupy do veřejných budov a objektů občanské vybavenosti. Provozovatelé maloobchodních prodejen jsou povinni zajistit pravidelné provádění desinfekce nákupních vozíků a úchopových ploch (zábradlí, kliky, madla).

Přílohy:

 

IKban 2b GIF

Kalendář kulturních akcí

Srpen 2020
po út st čt so ne

Videogalerie

  • Celou videogalerii naleznete ZDE

Lašská brána Beskyd

logos1logos2

Stáhněte si zdarma aplikaci do mobilu


TOP
×
csendejapl
Klikněte pro přečtení označeného textu!