Oceňovaná vzdělávací hra o významu vody má druhou verzi pro starší žáky

SmVaK logo

Program vytvořený SmVaK Ostrava a experty na inovativní formy vzdělávání ze spolku EduLudu přichází od druhého pololetí s novou verzí, která se výrazněji zaměřuje na společenský kontext a odpovědné zacházení s odpadní vodou

Ostrava 21. 1. 2019 – V dubnu 2016 odstartoval v základních školách v Moravskoslezském kraji vzdělávací program o významu vody pro člověka a životní prostředí Strom života. Od té doby se hra dočkala zhruba 90 realizací a zúčastnilo se jí zhruba 2 200 žáků pátých až sedmých tříd základních škol. V minulém období si získala ve školách takovou popularitu, že byly všechny termíny pro daný školní rok beznadějně obsazeny. Kvalitu Stromu života ocenili také odborníci, když program postoupil mezi dvanáct nejlepších a nejinovativnějších vzdělávacích programů u nás v prestižní soutěži Eduina (www.eduina.cz).

Nyní přichází vodárenská společnost a odborníci na interaktivní formu vzdělávání s variantou pro nejvyšší třídy základních škol a víceletá gymnázia, která výrazněji akcentuje společenskou odpovědnost při nakládání se zdroji, kdy si kolonizátoři Planety Oxidan uvědomují, že rozvoj společnosti není možný bez spolupráce a udržitelného zacházení s vodními zdroji a produkovanou odpadní vodou.

Ke stažení:

IKban 2b GIF

Kalendář kulturních akcí

Červenec 2019
po út st čt so ne

Lašská brána Beskyd

logos1logos2

Stáhněte si zdarma aplikaci do mobilu


TOP
×
csendejapl