Drobečková navigace

Úvod > Turistika a sport

Turistika a sport

Cykloturistika

Cyklotrasy - výlety po ČR


Golfové hřiště Hukvaldy

http://www.golfhukvaldy.cz/

Naše golfové hřiště se nachází v malebné obci Hukvaldy, známé jako Lašská brána Beskyd a rodiště světoznámého hudebního skladatele Leoše Janáčka. Z hřiště jsou nádherné výhledy na zříceninu Hradu Hukvaldy.

Příjezd ke golfovému areálu je ze silnice 486 ve směru od Mnišího nebo od Hukvald. Na příjezdových komunikacích do obce Hukvaldy jsou umístěny směrovky Golf.

Pěší turistika

Hukvaldy leží v malebném prostřední podhůří Beskyd na úpatí Palkovických hůrek, s dominantou zříceniny mohutného středověkého hradu.

Pro svou historii, rozlehlou oboru obklopující zříceninu hradu, i pro překrásnou přírodu jsou Hukvaldy vyhledávaným cílem výletů po celý rok.

Hukvaldy jsou poslední čistě lašskou obcí na rozhraní valašsko - lašském, jíž vévodí zřícenina jednoho z nejmohutnějších hradů na Moravě - Hukvaldy. Obec proslavil významný hudební skladatel Leoš Janáček (1854 - 1928), jež se v posledním roce života o svém rodném kraji vyjádřil (v článku "Moje Lašsko") slovy:
"Kraj krásný, lid tichý, nářečí měkké, jak by máslo krájel."

To o krajině okolo Hukvald, která je předhůřím Beskyd - nejzápadnější částí Karpat.

Hukvaldy skýtají možnosti prohlídky kouzelných míst tohoto lašského koutu, kde se téměř na každém kroku návštěvník setkává se symboly připomínajícími mistrovství hudebního skladatele Leoše Janáčka.

Rozsáhlá obora okolo hradu láká návštěvníky k prohlídce i odpočinku, a to zejména na jaře, když květy kaštanů prozáří koruny stromů a pak na podzim, když vadnoucí listí hýří pestrou paletou barev a zralé plody kaštanů padají na zem.

EXOTIC

Expozice exotických motýlů a brouků z farem celého světa s odborným výkladem v délce cca 40 min. Vhodné zvlášť pro školní mládež.

http://www.exotichukvaldy.cz

 

Tropic

Exotické rostliny a zvířata, tropické skleníky, asijská zahrada.

www.tropichukvaldy.cz

 

Muzeum cínu

Soukromá sbírka cínových artefaktů z 18. a 19. století naší i zahraniční provenience.

Adresa : Hukvaldy 110

Tel.: (+420)558 699 070

 

Užitečné odkazy

Informační centrum Hukvaldy

Lašská Brána Beskyd - průvodce pro návštěvníky Beskyd a okolí

IDOS - Jízdní řády

Turistika v ČR

Hrad Hukvaldy

Relax v podhůří Beskyd