Drobečková navigace

Úvod > Aktuality > Mezinárodní festival Leoše Janáčka

Mezinárodní festival Leoše JanáčkaDatum konání:
21.5.2018
Datum ukončení:
1.7.2018

Za necelé tři týdny začíná Mezinárodní hudební festival Leoše Janáčka

podpis_2018.jpg

U příležitosti 90. výročí úmrtí Leoše Janáčka vznikl sloučením MHF Janáčkův máj a MHF Janáčkovy Hukvaldy jeden festival: Mezinárodní hudební festival Leoše Janáčka. Ten navazuje na dlouholetou janáčkovskou festivalovou tradici Ostravy a Moravskoslezského kraje a má velký potenciál směrem k posluchačům i samotným umělcům.

Základní festivalovou osou jsou Hukvaldy a Ostrava - místa narození a úmrtí Leoše Janáčka a další města Moravskoslezského kraje. MHF Leoše Janáčka tak v 8 městech, po dobu 32 festivalových dní nabídne 32 koncertů, ve kterých zazáří osobnosti jako houslista Julian Rachlin, dirigenti Krzysztof Penderecki a Christian Arming, pěvec Adam Plachetka, klavíristé Roman Rabinovich, Ivo Kahánek, orchestry Camerata Salzburg, Litevský národní symfonický orchestr a další.

Festival divákům nabídne premiéry skladeb mladých autorů, velké symfonické koncerty se symfoniemi Čajkovského či Beethovena, ale také jazzový podvečer, hukvaldské nokturno nebo baletní představení na hudbu Jarka Nohavici.

Vstupenky je možné zarezervovat a zakoupit osobně u pokladen na předprodejních místech sítě Colosseum Ticket nebo online na webu www.mhflj.cz.

Držitelům průkazů a ZTP, ZTP – P poskytuje MHF Leoše Janáčka 50% slevu. U koncertů s jednotným vstupným poskytuje slevu důchodcům a studentům. Tyto slevy se ovšem nedají slučovat. Uplatnění slev (STUDENT / SENIOR, ZTP, ZTP-P) je možné pouze při osobním vyzvednutí vstupenek, nikoliv při nákupu online.

V případě nepříznivého počasí dojde ke změně konání místa koncertu či představení na tzv. „mokrou variantu“, kdy jednotlivé koncerty konané v prostorách Hradu Hukvaldy nebo amfiteátru v Hukvaldské oboře mají pro případ nevhodného počasí zajištěny rezervní prostory. V případě velmi nepříznivého počasí je potřeba sledovat podrobné informace na webu www.mhflj.cz nebo na oficiálním FB MHF Leoše Janáčka.

Ke stažení: