Drobečková navigace

Úvod > Aktuality > Kompostéry pro občany Hukvald

Kompostéry pro občany HukvaldObec Hukvaldy se rozhodla požádat o dotaci na kompostéry pro své občany. Protože žadatelem může být jen obec, nikoliv jednotlivé domácnosti, chceme zjistit zájem našich občanů.

V novém čísle Hukvaldského občasníku na straně 42, nebo přímo na obecním úřadě, budou k dispozici dotazníky, kde mohou jednotlivé domácnosti potvrdit svůj zájem o kompostér. V případě, že by žádost naší obce byla úspěšná, tak by zájemci v příštím roce dostali kompostér do vypůjčky a po pěti letech by jim zůstal v majetku. Stát podporuje a hradí zkvalitnění nakládání s odpady až do 90% pořizovacích nákladů a zbývající náklady hradí obec. Občan by neplatil nic.

Pořízením kompostérů a důslednějším tříděním odpadů chceme snížit množství kuchyňského odpadu, ovoce, zeleniny a zelené hmoty ze zahrad, který nyní končí v popelnicích nebo v kontejnerech. Snížením množství biologických odpadů odvážených a ukládaných na skládku by mohla obec ušetřit své výdaje za odpady, jak ukazují zkušenosti z obcí, kde již byly kompostéry pořízeny.

Vyplněný dotazník za jednotlivé nemovitosti prosím odevzdejte na obecním úřadě nejpozději do 15. listopadu 2013.

Abychom občanům ušetřili cestu, bude možné dotazníky předat v době voleb ve volebních místnostech do připravených krabic na Hukvaldech i v Rychalticích. Zároveň zde budou k dispozici i formuláře dotazníků.

Dotazníky ke stažení: DOC, PDF

 

Ing. Ivana Hrčková, místostarostka