Drobečková navigace

Úvod > Aktuality > JÁNÁČKOVY HUKVALDY zvou na poslední 2 koncerty

JÁNÁČKOVY HUKVALDY zvou na poslední 2 koncertyDatum konání:
7.7.2017
Datum ukončení:
8.7.2017

hudební festival Janáčkovy Hukvaldy chystá poslední dva koncerty tohoto ročníku. V pátek zazní díla našich českých klasiků: Suk, Janáček, Smetana v podání Orbis Tria. Sobotní koncert bude zase patřit Michaela Fukačové, mimořádné violoncellistce a trojici Smetana – Janáček – Dvořák, kteří letošní hukvaldský festival uzavřou.

KOmorní koncertKOMORNÍ KONCERT ČESKÉ HUDBY / pátek 7. 7., 17.00, Hukvaldy, koncertní sál ZŠ L. Janáčka
Česká hudba byla od přelomu 17. a 18. století nejen nedílnou, ale zároveň velice významnou součástí evropské hudební kultury. Díla našich klasiků dodnes neztratila nic ze své krásy. Dokazuje to i zájem naší dnešní české interpretační generace, která je hraje naprosto skvěle. Suk, Janáček, Smetana v podání Orbis Tria.

 

Závěrečný koncertZÁVĚREČNÝ KONCERT / sobota 8. 7., 17.00, Hukvaldy, obora – amfiteátr
Smetana – Janáček – Dvořák jsou jména, která zná celý kulturní svět. Letos díla těchto geniálních hudebních tvůrců uzavřou hukvaldský festival. Je radostí, že nejhranější violoncellový koncert na světě přijede z Dánska zahrát jedinečná Michaela Fukačová.

 

 „Mám velkou radost, že návštěvníci odcházejí ze všech koncertů a představení nadšeni. Nabídka je letos velmi pestrá a každý si tak může najít to, co je jeho srdci nejbližší“. Říká Jaromír Javůrek, ředitel festivalu a k poslednímu víkendu dodává: „Věřím, že si milovníci komorní hudby v pátek přijdou poslechnout, jak hraje poklady české hudby komorní soubor Orbis trio. V koncertním sále ZŠ Leoše Janáčka si mohou návštěvníci vychutnat krásu hudby beze strachu z deště a větru a procházku oborou nechat na večer. Rozhodně bych si také nenechal ujít příležitost poslechnout si po delší době vynikající Michaelu Fukačovou, která v rámci závěrečného koncertu zahraje slavný Dvořákův cellový koncert.“