Drobečková navigace

Úvod > Aktuality > SONGFEST 2017 - pozvánka na festival

SONGFEST 2017 - pozvánka na festivalDatum konání:
26.1.2017

Žánrová pestrost, kulturní rozmanitost, jedinečný okamžik, kdy se Východ setkává se Západem – nejen to nabízí tradiční festival Songfest.cz. V únoru 2016 město Příbor přijalo nabídku se tohoto hudebního festivalu zúčastnit poprvé. Program se tehdy uskutečnil v prostorách piaristického kláštera a byl velmi pozitivně hodnocen jak organizátory festivalu tak návštěvníky. Pro rok 2017 bylo město Příbor poctěno nabídkou zahájit již 16. ročník Songfestu. Jedinečný koktejl koncertů a doprovodných akcí, jejichž společným jmenovatelem je vítání nového roku a podle luno-solárně jupiterského čínského kalendáře, je rok 2017 rokem Kohouta.

V prostorách Kulturního domu v Příboře, které budou vyzdobeny výrobky a obrázky dětí, žáků a studentů místních škol  se od 16:00 do 18:30 hodin můžete těšit na vystoupení dětského pěveckého sboru Korálky z MŠ Frenštátská, na sbor studentů Masarykova gymnázia Příbor, který vystoupí s pořadem Vůně Francie a workshop Hlas a Dech zpěvačky a organizátorky festivalu paní Feng-yűn Song. Přátelskou atmosféru navodí Dobrá čajovna, výtvarná dílna Luny s.v.č. nebo výstava Příbor v krajce.

V hlavním večerním programu se od 19:00 hodin představí původní indonéský tanec v podání tanečního souboru Kintari, zpěvačka paní Feng-yűn Song s jazzovou kapelou Trio PUO a místní pěvecký sbor Valentin. Moderátorské role se v Příboře ujme herec Jaroslav Dušek. Festival se koná od 26.1. do 11.2. v deseti českých a moravských městech, více informací o festivalových scénách a programech naleznete na www. songfest.cz.

Vstupné na odpolední program se neplatí, na večerní program od 19:00 hodin, do velkého sálu jsou ceny vstupenek v předprodeji 250,- Kč, v den konání akce 300,- Kč. Předprodej  se koná každé pondělí a středu od 10:00 do 17:00 hodin v pokladně Kulturního domu PŘÍBOR, nebo on-line  na www.kulturnidum.pribor.eu.

Songfest.jpg