Drobečková navigace

Úvod > Aktuality > Romantický víkend - divadelní představení

Romantický víkend - divadelní představeníDatum konání:
18.4.2016

JOHN GODBER - ROMANTICKÝ VÍKEND

vikend-plakat.jpg

hrají:
JAN NOVOTNÝ
a
PETRA ŠPALKOVÁ

režie: VOJTĚCH ŠTĚPÁNEK
překlad: PAVEL DOMINIK

18. dubna 2016 v 19 hodin
sál ZŠ L. Janáčka Hukvaldy

vstupné 250,- Kč,
studenti a důchodci 200,- Kč

předprodej: OÚ Hukvaldy,
tel. 558 699 213

Vstupenky budou k prodeji
i na místě.


Hry Johna Godbera se hrají na jevištích celého světa. V roce 1993 byl vyhlášen třetím nejhranějším dramatikem ve Velké Británii hned za W. Shakespearem a A. Ayckbournem. Pětkrát obdržel cenu na festivalu Fringe v Edinburghu včetně Ceny Lawrence Oliviera za komedii roku Up 'N' Down a v Los Angeles obdržel sedmkrát Cenu kritiky, v Chicagu dalších pět cen. Nejčastěji se uvádí hry Bouncers a April in Paris. V roce 1994 byl nominován za hru April in Paris (Romantický víkend) na Nejlepší komedii roku.

Během své plodné kariéry se kromě divadla také věnuje tvorbě ve filmu a v televizi. Za scénář My Kingdom for a Horse v hlavní roli se Seanem Beanem byl nominován na alternativní cenu BAFTA a za Oddsquad obdržel cenu za původní scénář.

Je to už dvacettři let, co uznávaný dramatik napsal hořkosladkou komedii Romantický víkend, a přesto se hraje dodnes. Poprvé hru autor uvedl v roce 1992, kdy si společně se svou ženou zahráli manželskou dvojici Alana a Bet.

Komedie vypráví příběh Ala a Bet, yorkshirského páru, jehož ustaraný vztah se láme pod tíhou všedních rodinných starostí. Jediným ze světlých bodů jejich soužití je neustálá snaha Bet vyhrát nějakou cenu v časopisech pro ženy. Až konečně vyhraje dovolenou v romantickém městě starého kontinentu, v Paříži. Jejich postřehy a komentáře humorně a brilantně vykreslují změnu vztahu dvou lidí, kteří jsou vytrženi ze svého obvyklého stereotypu.