Drobečková navigace

Úvod > Aktuality > Vyhlášení smogové situace

Vyhlášení smogové situaceDatum konání:
10.8.2015
Datum ukončení:
11.8.2015

Vyhlášení smogové situace

z důvodu vysokých koncentrací troposférického ozonu

Vydáno: pondělí 10.08.2015, 14:32 LSEČ (12:32 UTC)
Pro území: Aglomerace O/K/F-M bez Třinecka

Na některých stanicích reprezentativních pro uvedené území došlo u troposférického ozonu k překročení informativní prahové hodnoty 180 mikrogramů/m3. Pokles koncentrace troposférického ozonu pod informativní prahovou hodnotu 180 mikrogramů/m3 se předpokládá nejpozději dnes ve 20 hodin.
Překročení informativní prahové hodnoty a trvání smogové situace se předpokládá rovněž zítra, v úetrý 11.08.2015.

Informace pro veřejnost:
Osobám s chronickými dýchacími potížemi, starším lidem a malým dětem se doporučuje zdržet se při pobytu pod širým nebem v odpoledních hodinách zvýšené fyzické zátěže, spojené se zvýšenou frekvencí dýchání. U dospělých osob bez zdravotních potíží nejsou nutná žádná omezení.

Podrobné aktuální informace o kvalitě ovzduší jsou k dispozici na internetových stránkách ČHMÚ www.chmi.cz, záložka Ovzduší. Každou hodinu jsou doplňovány 1hodinové průměrné koncentrace automaticky měřených škodlivin a hodnoty doprovodných meteorologických prvků. Aktualizovány jsou rovněž vícehodinové průměrné koncentrace škodlivin, vypočtené z 1hodinových koncentrací. Předpověď rozptylových podmínek je součástí předpovědí počasí pro ČR a jednotlivé kraje, viz www.chmi.cz, záložka Počasí.

Vydalo: Regionální předpovědní pracoviště ČHMÚ - Ostrava/Návrat